Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Ar “Binders” atbalstu noritējis nozares jauno profesionāļu meistarības konkurss

14.10.2022

Nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā Ceļu būve ar 79,16 punktiem no 100 pirmo vietu ieguva Smiltenes tehnikuma audzēkņi.

Otro vietu ar 68,92 punktiem ieguva Saldus tehnikuma pārstāvji, savukārt trešo vietu izcīnīja Latgales Industriālā tehnikuma topošie speciālisti,  sasniedzot 60,74 punktus.

Viens no pirmās vietas ieguvējiem Reinis Drozds stāsta: “Kopumā ar uzdevumiem tikām galā raiti. Savā ziņām bijām pat kritiskāki pret sevi, domājām, ka esam pieļāvuši vairākas kļūdas, bet rezultāts iepriecina. Vairāk patika apmaļu likšana un laboratorijas darbs, savukārt vismazāk izbaudījām smilts un zemes līdzināšanu. Konkursā guvu ļoti labas emocijas, kā arī bija patīkami strādāt komandā.”

Jaunajiem speciālistiem bija jāveic teorētiskie uzdevumi ne tikai par darba drošību un ugunsdrošību, bet arī par būvniecības procesu, būvniecības dokumentāciju, tehnisko shēmu nolasīšanu un citiem jautājumiem, kas saistīti ar objekta dokumentāciju. Praktiskie darba uzdevumi ietvēra repera augstuma pārnešanu, kurā iekļauts ģeodēzijas daļas uzdevums, minerālmateriālu paraugu noņemšana un testēšana, laboratorijas daļas uzdevums, kā arī vispusīgus būvniecības darbi objekta teritorijā.

Ceļu būves firmas SIA “Binders” projektu vadītājs un konkursa žūrijas priekšsēdētājs Romāns Gabrusenoks konkursantu sniegumā novērojis uzlabojumus, salīdzinot ar iepriekšējo gadu konkursiem. “Šogad pamainījām praktiskos uzdevumus, pielāgojot tos vairāk ikdienas darba specifikai. Jaunieši jaunos darba uzdevumus uztvēra labi, saprata, kas jādara, līdz ar to arī rezultātu ziņā ir uzlabojumi. Taču joprojām nepieciešams piestrādāt pie matemātikas un ģeodēzijas uzdevumiem, bet ar praksi visu var apgūt, galvenais turpināt,” iedrošina konkursa žūrijas priekšsēdētājs R. Gabrusenoks.

Vienlaikus eksperts ir novērojis, ka liela daļa studentu neturpina mācības šajā profesijā, tāpēc viņš uzskata, ka šādi konkursi jāatbalsta. R. Gabrusenoks atzīst: “Mūsu galvenais mērķis ir labi apmācīti speciālisti, jo tas ir mūsu nākotnes darba spēks, kas šobrīd ļoti trūkst.”

Konkursantu veikumu vērtēja firmas SIA “Binders” pārstāvji Romāns Gabrusenoks, Armands Sams un Lauris Volfs. Konkursa norisi atbalstīja SIA “Binders” valdes loceklis Ingus Pētersons un pārstāvji Dmitrijs Plops, Artūrs Vasītis, Edvards Pavlovskis un Jūlija Utāne.

VIAA konkursu organizē, lai noskaidrotu labākos jaunos ceļu būves nozares speciālistus, kā arī veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Nozares konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, bet finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

 VIAA informācija