Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Atklāts Valkas tranzītmaršruts

27.10.2011

 

Ceļu būves uzņēmums SIA „Binders” pabeidzis 4,749 km garā Valkas tranzītmaršruta būvniecību, kas atslogo pilsētas centru no tranzīta transporta kustības, tādējādi arī uzlabojot satiksmes kustības un gājēju drošību pilsētā.

2010. gada rudenī tika sākti būvdarbi Eiropas Savienības ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros „Tranzīta maršruta ielu rekonstrukcija Valkas pilsētā”. 500 m apvedceļa ir uzbūvēti no jauna, bet pārējais apjoms – 4,249 km – ir ceļa rekonstrukcija. Pilnībā rekonstruēts apvedceļa maršrutā esošais tilts pār Pedeli.

Tranzītmaršruta garumā izbūvētas arī gājēju ietves, velosipēdistu celiņi, autobusu pieturas, inženiertehniskās komunikācijas – lietus ūdens kanalizācija un drenāžas sistēma, veikta apzaļumošana un labiekārtošana. Trokšņa un piesārņojuma mazināšanai dzīvojamām mājām pie ceļa uzstādīti speciāli žogi un vārti, fasādes pusē nomainīti logi.

Ceļa segas konstrukcija izveidota atbilstoši plānotajai satiksmes intensitātei. Tajā ir drenējošās smilts kārta, stabilizējošā kārta, šķembu kārta un divas kārtas asfalta.

Šajā objektā izmantoti mūsdienīgi inženiertehniskie risinājumi. Piemēram, pirmo reizi Baltijā uzstādīti „Philips” speciālie ekonomiskie LED gaismekļi. Pavisam objektā uzstādīti 208 šādas apgaismojuma vienības. Divos krustojumos uzstādīti luksofori, kas darbojas ar sensoriem. Autotransportam no mazākas nozīmes ceļa pietuvojoties galvenajam ceļam, nostrādā sensors, kas iededz luksofora sarkano signālu transportam, kas brauc pa galveno ceļu.

Objekta pasūtītājs – Valkas novada dome, projekts – a/s „Ceļuprojekts”. Līguma summa – 3 109 927 LVL.

Objekta FOTO ŠEIT

Tranzītmaršrutu atklāj: VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes loceklis Aldis Lācis ( no kreisās), Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, CBF SIA “Binders” rīkotājdirektors Aigars Sēja.