Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

“Binders” – 2014.gada Latvijas ceļu būvniecības nozares līderis

02.12.2015

Ziņu aģentūras LETA informācija.

Ceļu un tiltu būves nozares līderis ar 70,1 miljona eiro apgrozījumu pērn bija SIA “Binders”, liecina “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2015”.

Otra lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn bija valsts AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ar 63,84  miljonu eiro apgrozījumu, bet trešā – AS “A.C.B.” ar 59,8 miljonu eiro apgrozījumu.

SIA ‘Binders” rīkotājdirektors Aigars Sēja norāda, ka uzņēmums 2014.gadu aizvadīja stabili, bez finansiāliem izrāvieniem augšup, taču arī bez pārlieku lieliem apjomu kritumiem. Tika gan pabeigta, gan iesākta vairāku apjomīgu infrastruktūras un inženiertehnisko komunikāciju projektu īstenošana gandrīz visos reģionos.

‘” Pērn nostabilizējās ceļu būves izmaksas, kas strauji un iepriekš neprognozētos apjomos palielinājās iepriekšējās sezonās. 2014.gada ieskaņā  varēja vērot citu tendenci – pretendentu piedāvājumi valsts un pašvaldību iepirkumos bija pat krietni zemāki nekā pasūtītāja prognozētās izmaksas, ko radīja konkurences saasināšanās. Tā līdzās cenu dempingam, sarežģītām iepirkumu procedūrām, negodprātīgas konkurences izpausmēm, kvalificētā darbaspēka trūkumam, neskaidrībām par Eiropas Savienības līdzfinansējuma apmēru turpmākajiem periodiem radīja samērā nervozu ikdienas fonu. Taisnības labad gan jāsaka, ka šādā vispārējā atmosfērā ceļu būvnieki strādā gandrīz nepārtraukti, tāpēc šādu stāvokli nevarētu raksturot kā ārkārtēju vai negaidītu,” stāsta Sēja.

Viņš piebilst, ka ceļu būvnieki joprojām strādāja  arī bez skaidra nozares attīstības plāna un stratēģijas, vietējā tirgū asā konkurencē mēģinot iegūt pasūtījumus pieejamā finansējuma ietvaros, bez ilgtermiņa plānošanas iespējām un konkrētām attīstības perspektī’vām.