Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

“Binders” Vangažu asfaltbetona rūpnīcā – jaunas tehnoloģiskās iespējas

05.10.2015

Rūpnīcā uzstādītas vairākas jaunas papildu iekārtas un ieviestas videi draudzīgas tehnoloģijas.

Projekts īstenots atbilstoši “Binders” šogad jūnijā noslēgtajam līgumam ar LR Ekonomikas ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. To līdzfinansēja Norvēģijas finanšu instrumentu programma “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā “ 2009.-2014.gada periodam.

Viens no projekta īstenošanas ieguvumiem ir tehnoloģiskā iespēja ražošanas procesā turpmāk izmantot otrreizējo materiālu – frēzēto asfaltu, kas arī pēc noņemšanas no ceļa klājuma satur asfaltam nepieciešamās komponentes un pēc apstrādes ar speciālu tehnoloģiju to var otrreizēji izmantot ražošanā. Šīs tehnoloģijas izmantošana atrisina arī frēzētā materiāla glabāšanas un ar to saistītā vides piesārņojuma problēmu.

Asfalts, kas saražots ar frēzētās masas otrreizēju izmantošanu, šajā ceļu būves sezonā jau ieklāts Vidzemes šosejas rekonstrukcijas posma asfalta seguma apakškārtā.

Pēc projekta īstenošanas uzņēmumam “Binders” ir arī iespēja ražot silto asfaltu ar speciālām piedevām, kas uzlabo asfalta tehniskās īpašības un rada iespēju palielināt asfaltbetona transportēšanas attālumu un pazemināt ieklāšanas temperatūru. Šā asfaltbetona veida ražošana notiek zemākā temperatūrā, līdz ar to būtiski tiek samazināts dabasgāzes un elektroenerģijas patēriņš, kā arī videi kaitīgo izmešu daudzums. Ražošanas process ar šo tehnoloģiju ir nekaitīgāks tajā iesaistītajiem cilvēkiem, jo mazinās kaitīgo izgarojumu iespējamība.

Projekta realizācijas ietvaros asfaltbetona rūpnīcā uzstādīta arī jauna iekārta polimēru modificētā bitumena ražošanai, kas, pievienots asfaltam, būtiski uzlabo tā kvalitāti un ilgmūžību.

Vangažu asfaltbetona rūpnīca aprīkota ar drupināšanas iekārtu, frēzētā materiāla novietnēm, celulozes un šķiedras dozēšanas iekārtu, polimēru modificētā bituma ražošanas iekārtu un frēzētā asfalta pārstrādes iekārtu. Atbilstoši līdzfinansējuma konkursa nosacījumiem, tika veikta iekārtu iepirkumu procedūra. Atbilstoši tās rezultātiem, rūpnīcas iekārtu, aprīkojuma un tehnoloģiju piegādātāji bija no Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Ziemeļīrijas un Turcijas.

Realizējot projektu, ceļu būves uzņēmumam “Binders” ir iespēja uzlabot savu konkurētspēju tirgū un piedāvāt videi draudzīgu, kā arī augstākajām asfalta kvalitātes prasībām atbilstošu produkciju.

Projekta izmaksas – 1 761 723 EUR, līdzfinansējums – 501 750 EUR.

1.oktobrī ar ražotnes jaunajām iespējām iepazinās nozares pārstāvji, sadarbības partneri  un mediji.

Pasākuma foto ŠEIT

Iekārtu uzstādīšanas foto ŠEIT