Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

CBF SIA “Binders” noraida pārmetumus par novēlotām darbībām lietus ūdens atsūknēšanā Rīgā

11.06.2010

Informācija presei

2010. gada 7. jūlijā

CBF SIA „Binders”noraida tai adresētos Rīgas domes amatpersonu pārmetumus.

Pēc šodien Rīgas domes amatpersonu  publiski paustajiem viedokļiem par it kā nesavlaicīgām darbībām lietus ūdens atsūknēšanā no Rīgas ielām, ceļu būves uzņēmums SIA „Binders”  noraida uzņēmumam adresētos pārmetumus un uzskata par nepieciešamu izskaidrot situāciju detalizētāk.

Uzņēmumam „Binders” ir  2009. gada novembrī  noslēgtas līgumsaistības ar Rīgas domes Satiksmes deprtamentu par lietus ūdens kanalizācijas sistēmas ikdienas uzturēšanu. Tas nozīmē, ka „Binders” pienākums ir veikt lietus ūdens kanalizācijas sistēmas maģistrālo kolektoru un sūkņu staciju uzturēšanu. Ikdienā tas izpaužas šādi – apsekojam sūkņu stacijas un novēršam  konstatētos bojājumus ietaisēs, kā arī novēršam avārijas situācijas, kas radušās pēc bojājumiem sistēmā.

Uzsveram, ka vakar Rīgā strādāja visas sūkņu stacijas, nevienai no tām nebija konstatētu bojājumu.

Līgumsaistības paredz, ka pēc informācijas par kolektoru bojājumiem, avārijām sūkņu stacijās, ne vēlāk kā trīs stundu laikā pēc informācijas saņemšanas jāveic darbības situācijas novēršanai. Noraidām jebkādus apgalvojumus par to, ka līgumsaistības paredz mūsu ierašanos avārijas vietā ne vēlāk kā pusstundu pēc informācijas saņemšanas. Līgums arī  neparedz, ka šo saistību izpildei uzņēmumam „Binders” jāstrādā dežūrrežīmā.

Uzskatām, ka vakar pilnībā izpildījām savas līgumsaistības attiecībā pret pasūtītāju un nepārkāpām nevienu no līguma pozīcijām.

Galvenā problēma, kas liek Rīgai applūst pēc katras lielākas lietusgāzes, ir fakts, ko labi zina arī Rīgas pilsētas vadība – nolietojušās ūdens sūkņu stacijas, kas šādos apstākļos ar grūtībām pilda savas funkcijas. Papildus tam vakar Rīgā pusstundas laikā nolija 10 dienu nokrišņu norma, kas ir ārkārtas situācija arī tādā gadījumā, ja lietus ūdens kanalizācija darbojas nevainojami. Turklāt no ielām atsūknēto nokrišņu ūdeni ir jāizlej jau tā vāji funkcionējošajā lietus ūdens kanalizācijas sistēmā, kas, saprotams, situāciju neuzlabo.

Tas viss pilsētas vadībai ir lieliski zināms, tāpēc šodienas pārmetumus sev uztveram kā nekorektus, kā arī aicinām pievērsties problēmai kompleksi, nevis izvēlēties vieglāko un publiski pateicīgāko veidu, kā  neuzņemties atbildību.

Vakar uzņēmums „Binders” pēc Rīgas domes Satiksmes vadības centra norādes atsūknēja lietus ūdeni šādās galvaspilsētas vietās: Barona ielas un Aspazijas bulvāra krustojumā, Melnsila  un Kapseļu ielas krustojumā, Kronvalda bulvārī pie Nacionālā teāra, Daugavpils un Maskavas ielas krustojumā, 11. Novembra krastmalā, Krasta ielā. Krasta ielā uzņēmums strādāja visilgāk – gandrīz 3 stundas un kopumā tur atsūknēja gandrīz 100 t lietus ūdens.