Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Daugavpilī šovasar uzsākta tramvaju līnijas pārbūve

18.07.2019

Pavisam projekta ietvaros paredzēts pārbūvēt 3,4 km tramvaju sliežu ceļu. Līniju pārbūve notiks vairākos posmos: Vienības iela-Stacijas iela, 18.Novembra ielas un Ventspils ielas krustojums, Parādes iela (ieskaitot pagriezienu uz Cietokšņa ielu), Maizes iela, Stacijas galapunkts.

Tramvaju kustība sliežu pārbūves laikā netiek pārtraukta, tāpēc būvdarbu organizācija ir sarežģīta un notiks vairākos posmos. Atbilstoši projektam tiks izbūvētas jaunas sliedes, nomainītas gultnes, kontakttīkli pielāgoti pantogrāfiem, ar ko būs aprīkoti jaunie tramvaji, kas kursēs atjaunoto sliežu ceļu maršrutos.

Sliežu salaiduma vietas tiks sametinātas, nevis savienotas ar uzliktņiem, bet katru sliedi no abām pusēm ietvers plastikāta gumijas, kam vajadzētu mazināt pārvietošanās troksni un vibrācijas, tādējādi krietni uzlabojot ‘pasažieru komfortu brauciena laikā.

Būvdarbus Vienības laukumam piegulošajā teritorijā paredzēts pabeigt šogad. Pēc tam plānots veikt sliežu ceļu pārbūvi nākamajos projektā paredzētajos posmos.

Būvdarbu veicējs ir CBF SIA “Binders”, darbu pasūtītājs – SIA “Daugavpils satiksme”. Līgumattiecības nosaka būvdarbu izpildi 15 mēnešu laikā, ziemā paredzot darbu tehnoloģisko pārtraukumu.

Pēc projekta īstenošanas pilsētā būs jauni, moderni tramvaju ceļi, kas nomainīs gandrīz 20 gadus vecos sliežu ceļus, tādējādi ļaujot ietaupīt arī energoresursus. Projekta īstenošanas rezultāts būs arī labiekārtotas tramvaju līnijām piegulošās teritorijas un tramvaju pieturvietas.