Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Februārī sāks būvdarbus “Rail Baltica” integrēšanai Rīgas centra infrastruktūrā

10.02.2023

Projekta mērķis ir nodrošināt drošu un ērtu satiksmi Rīgas Centrālās stacijas apkārtnē. Tiks pārbūvēti vairāki krustojumi, izbūvēta mūsdienīga, droša gājēju, velobraucēju un sabiedriskā transporta infrastruktūra.

Procesa ietvaros tiks īstenoti vairāki atsevišķi infrastruktūras būvniecības projekti. Būvdarbu zona aptvers Ģenerāļa Radziņa krastmalu no 13. janvāra līdz Jēzusbaznīcas ielai, kā arī Rīgas autoostai un Centrāltirgum piegulošās teritorijas. Ievērojamas izmaiņas satiksmē šajā teritorijā būs līdz 2023. gada rudenim, tāpēc rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti savlaicīgi plānot maršrutus, iespēju robežās ievērtēt papildus ceļā pavadīto laiku, kā arī respektēt jauno satiksmes kārtību būvdarbu laikā.

No 13. februāra jaunā satiksmes kārtība tiks ieviesta 11. novembra krastmalas, Ģenerāļa Radziņa krastmalas un 13. janvāra ielas krustojumā – Ģenerāļa Radziņa krastmalā, virzienā no Akmens tilta uz Salu tiltu, satiksmei tiks nodrošināta viena josla. Tiks slēgta brauktuve Maskavas ielā, virzienam no 13. janvāra ielas uz Centrāltirgus ielu posmā no 13.janvāra ielas līdz iebrauktuvei uz Rīgas starptautisko autoostu. Tāpat tiks slēgtas SIA “Rīgas satiksme” autostāvvietas 13. janvāra ielā pie dzelzceļa uzbēruma un tilta. Ņemot vērā, ka tiks slēgta arī brauktuve, kas savieno Ģenerāļa Radziņa krastmalu un Maskavas ielu, piekļuve Rīgas starptautiskai autoostai un Rīgas Centrāltirgum tiks nodrošināta, izmantojot Maskavas ielu no Salu tilta puses. Nedēļas beigās stāsies spēkā jauna satiksmes kārtība Ģenerāļa Radziņa krastmalā, virzienā uz Akmens tiltu, kur satiksmei būs atvērtas divas joslas.

 

Tiks pārbūvēti vairāki krustojumi:

  • Ģenerāļa Radziņa krastmalas, 11. novembra krastmalas un 13. janvāra ielas krustojums;
  • Ģenerāļa Radziņa krastmalas un Turgeņeva ielas krustojums;
  • Ģenerāļa Radziņa krastmalas un Puškina ielas krustojums;
  • Timoteja ielas un Turgeņeva ielas krustojums;
  • Gogoļa ielas un Gaiziņa ielas krustojums.

Tiks veikta arī Ģenerāļa Radziņa krastmalas pilna pārbūve, kas ietver visas apakšzemes un citas inženiertehniskās komunikācijas  – atjaunos ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklus, gāzes apgādes sistēmas, elektroapgādes un sadales tīklus u.c. Gogoļa ielā tiks mainīti arī siltumapgādes tīkli. Ģenerāļa Radziņa krastmalā visā tās garumā tiks izbūvēta pilna ielas seguma konstrukcija. Visā posmā tiks atjaunots veloceļa segums, kā arī izbūvēta gājēju velosipēdistu rampa, kas savienos Maskavas ielu ar plānoto “Rail Baltica” dzelzceļa tiltu pār Daugavu.

Visā infrastruktūras pārbūvei paredzētajā zonā projekts paredz gājējiem un velosipēdistiem drošākus pārvietošanās risinājumus, vides labiekārtošanu un apzaļumošanu. Gājēju tunelis Gogoļa ielā pie Centrāltirgus tiks pārbūvēts par velosipēdu novietni. Maskavas un Gogoļa ielā projekts paredz arī tramvaja un trolejbusu kontakttīklu pārbūvi. Projekta ietvaros tiks pārbūvēti divi tilti pār pilsētas kanālu – Maskavas ielā un Ģenerāļa Radziņa krastmalā. Pie pilsētas kanāla būvdarbi notiks arī blakus teritorijai, kur agrāk atradās tirdzniecības centrs “Titāniks”. Lai nodrošinātu pieeju kanālmalai, tiks izbūvētas kāpnes, panduss un piestātne.

BŪVNIEKS LŪDZ PIEVĒRST UZMANĪBU!

Būvdarbu zonā būs spēkā pārvietošanās un satiksmes ierobežojumi, kas mainīsies atbilstoši būvdarbu izpildes gaitai.  Ņemot vērā būvniecības izpildes termiņu, darbi visā objektā tiks uzsākti un organizēti vienlaicīgi. Tie notiks gan dienā, gan arī nakts stundās, tāpēc noteiktie satiksmes ierobežojumi būs plaši.

Sabiedriskajam transportam ierobežojumu nebūs. Visas līnijas un maršruti būs pieejami. Lielākās problēmas sagaidāmas privātā autotransporta kustībai. Izmaiņas satiksmes  organizācijā, visticamāk, radīs papildu sastrēgumus.

Projekta pasūtītājs: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.
Projektēšana un būvniecība – pilnsabiedrība “RBBL”.
Dalībnieki: ceļu būves firma SIA “Binders”, AS “LNK Industries”, SIA “Nordes būve”.
Būvuzraudzība: SIA “Firma L4”.

Būvniecības periods: 2023. gada februāris – gada nogale.