Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Ikšķilē noslēgusies centra laukuma būvniecība

13.06.2020

Lai uzlabotu satiksmes organizāciju pie Ikšķiles vidusskolas, pārveidota pilsētas centrālās daļas infrastruktūra – izbūvēts rotācijas aplis un ierīkoti jauni vides elementi. Objekta būvdarbus veica ceļu būves uzņēmums SIA  “Binders”.

Realizējot Ikšķiles novada pašvaldības projektu, Skolas un Birzes ielas krustojumā izbūvēts rotācijas aplis, līdz tam pagarināta Peldu iela, kā arī daļēji pārbūvēta Birzes iela. Iepretī Ikšķiles vidusskolai izbūvēts centrālais laukums, kurā uzstādīti vides elementi.

Līdz ar projekta īstenošanu, šajā pilsētas daļā būtiski mainīta satiksmes organizācija. Turpmāk gājējiem būs nodrošināta ērta un droša piekļuve Ikšķiles vidusskolai, Mūzikas un mākslas skolai, Ikšķiles Tautas namam un estrādei, apvienojot gājēju zonā šos pilsētai un sabiedrībai nozīmīgos objektus, kā arī uzlabota autosatiksme ikdienā. Tāpat izveidota pievilcīga vide pilsētas centrālajā daļā – izbūvēts funkcionāli ērts centrālais laukums, kas aprīkots ar strūklaku, pulksteni, bērnu rotaļu elementiem, soliņiem un apstādījumiem.

“Objektā tika izbūvēti vairāki vides elementi, kas nav ierasti ceļu būves objektos, piemēram, vairāk nekā 5 metrus augsts pulkstenis. Teritorija bagātīgi apzaļumota un tajā ierīkota rotaļu zona bērniem. Centrālā laukuma izveidē izmantoti dažādu veidu betona un granīta bruģakmeņi, kas kopā veido īpašu rakstu, un tas atšķir šo objektu no citiem,” norāda SIA “Binders” projektu vadītājs Aigars Asarītis.

Būvdarbu zonā mainītas gandrīz visas apakšzemes inženiertehniskās komunikācijas, tostarp, lietus ūdens un sadzīves kanalizācija, vājstrāvas komunikācijas, siltumtrase. Pārbūvētajai infrastruktūrai izbūvēts apgaismojums.

Projekts “Centra laukuma, satiksmes organizācijai pilsētas centrā, I un II kārtas būvniecība” tika sākts 2018. gadā ar mērķi atrisināt satiksmes organizāciju pie Ikšķiles vidusskolas.

Projektu īstenoja ceļu būves firma SIA “Binders”.  Projektēšana, autoruzraudzība: SIA “A Vide”. Būvuzraudzība: SIA “BaltLine Globe”

Vairāk foto ŠEIT