Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Maijā uzsākta tranzītielas pārbūve Salacgrīvā

15.05.2020

Ceļu būves firma SIA “Binders” pirmdien,18. maijā, Salacgrīvā uzsāka pilsētas tranzītielas pārbūvi (izņemot tiltu pār Salacu). Tranzītiela (Vidzemes, Viļņu un Pērnavas iela) šķērso pilsētu visā tās garumā, līdz ar to projektā paredzētais būvdarbu apjoms aptvers vairāk nekā 2 km. Projekts paredz ielas pārbūvi no Vidzemes un Valmieras ielas krustojuma līdz Pērnavas un Dzeņu ielas krustojumam jeb no katoļu baznīcas līdz Zvejnieku parkam.

Būvdarbi tiks organizēti pakāpeniski pa posmiem. Pirmā būvdarbu zona aptvers tranzītielas posmu no Zvejnieku parka līdz Tērces ielai. Pirmdien, 18. maijā, šajā teritorijā paredzēts uzsākt ielas vecā seguma frēzēšanu. Līdz ar to iedzīvotājiem jārēķinās ar ierobežojumiem un neērtībām, kas būvdarbu laikā diemžēl būs neizbēgamas.

Satiksmei tiks slēgta ielas viena brauktuve, kur notiks remontdarbi, bet autotransporta pārvietošanās abos virzienos ar luksoforiem  tiks organizēta pa ielas otru brauktuvi. Būvnieki lūdz ievērot visas būvdarbu zonā izliktās norādes un brīdinājumus. Īpaši vēršam uzmanību uz faktu, ka pietiek tikai vienam autotransporta līdzekļa vadītājam šķērsot būvdarbu zonu pie luksofora sarkanā signāla, lai izjauktu gaidīšanas režīma intervālu pretimbraucošajai transporta plūsmai, kas ir iemesls, lai rastos vēl lielāki sastrēgumi un papildu neērtības gan autovadītājiem, gan būvniekiem. Būvnieki aicina uz sapratni un savstarpēju cieņu!

Kopā ar pasūtītāja pārstāvjiem izvērtējot iespējamos risinājumus būvdarbu zonu apbraukšanai, bija jāsecina, ka vietējo ielu tīkls ir tam nepiemērots, jo, visticamāk, neizturēs tik lielu autotransporta noslodzi. Apbraucamo ceļu, kas tiks organizēts pa Pērnavas ielu līdz pilsētas centram, izmantos tikai sabiedriskais transports. Remontdarbu laikā būs mainīts transporta pieturvietu novietojums.

Projekts paredz tranzītielas pilnu pārbūvi, ieskaitot ceļa pamata konstrukcijas. Pilnībā tiks mainītas visas apakšzemes komunikācijas, ieskaitot vājstrāvas un sadales tīklus, ūdensvadu, sadzīves un lietus ūdens kanalizāciju u.c. inženiertehniskos tīklus.  Ceļa konstrukcijai trijās kārtās tiks ieklāta jauna asfalta sega.

Projekts paredz arī sešu esošo caurteku nomaiņu. Īpaši apjomīga caurteka tiks ierīkota šķērsām Viļņu ielai, sākot no Transporta un Pērnavas ielas krustojuma, virzienā gar pieminekli jūrniekiem līdz pat Viļņu ielai.  Caurtekas garums sasniegs 70 m.

Tiks atjaunotas arī visas būvdarbu zonā esošās sabiedriskā transporta platformas, ierīkotas jaunas gājēju ietves ar asfalta un bruģa segumu, kā arī pusotra km garumā izbūvēts veloceliņš. Projekts paredz dažādus lokālos infrastruktūras uzlabojumus ap tranzītielu, kas kopumā būs būtisks ieguldījums satiksmes drošības uzlabošanai Salacgrīvā.

Līgumsaistības paredz būvdarbu izpildi 19 mēnešu laikā, ieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu ziemā.

Projekta pasūtītājs: Salacgrīvas novada dome.

Projekts: SIA “Projekts 3”. Būvuzraudzība: SIA “Jurēvičs un partneri”.

Būvdarbu ģenerāluzņēmējs: ceļu būves firma SIA “Binders”. Būvdarbu izpildei piesaistīts apakšuzņēmējs SIA “Limbažu ceļi”.