Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Noslēgusies seguma atjaunošana uz gājēju pārejas Rīgā

09.05.2017

Pēc pasūtītāja, Rīgas domes Satiksmes departamenta, ieceres, seguma atjaunošanas darbu ietvaros veikta ielas nolietoto elementu nomaiņa un uzlabota vides pieejamība. Projekts neparedzēja  inženierkomunikāciju un sliežu ceļu pārbūvi.

Vides pieejamības nodrošināšanai starpsliežu zonā tika ieklāts gluds granīta bruģa segums. Dabīgā akmens kaltais bruģis no gājēju pārejas tika demontēts, uzskaitīts un nodots glabāšanai pasūtītājam.

Ņemot vērā, ka uz gājēju pārejas Aspazijas bulvāra un Kaļķu ielas krustojumā netika pārbūvēti sliežu ceļi, vietās, kur betona bruģa segums pieguļ pie sliežu ceļem, vibrācijas ietekmē var kustēties bruģa segums, kā rezultātā var rasties bruģa seguma deformācija. Lai to mazinātu, spriegojuma vietās gar sliedēm tika iestrādāta speciāla mastikas šuve, kas novērš sliežu un bruģa tiešo saskari, un mazina vibrācijas ietekmi uz segumu. Taču, nemainot visu sliežu konstrukciju, pilnībā vibrāciju šā projekta īstenošanas ievaros nav iespējams novērst.

Izbūvējot granīta bruģa segumu, iespējama augstumu starpība starp diviem blakus esošiem bruģiem VAS “Latvijas Valsts ceļi” noteikto specifikāciju robežās. Pretēji betona bruģim, ko izlej formās, granīta bruģi zāģē, tāpēc bruģa biezums var variēt dažu milimetru robežā