Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Rallijkrosa trases posma būvniecība Biķernieku kompleksajā sporta bāzē

07.09.2019

Pasūtītājs: VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija".
Projekta koncepts: "Apex Circuit Design Ltd." ( Lielbritānija).
Projektēšana un autoruzraudzība: SIA "Firma L4".
Būvuzraudzība: AS "Ceļu inženieri".
Būvniecības ģenerāluzņēmējs: SIA "Binders".
Darbu izpildes termiņš - 2016.g.septembris.

 

“Binders” ir pirmais būvniecības uzņēmums Latvijā, kas īstenojis Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prasībām atbilstošas rallijkrosa trases būvniecību.

Atbilstoši projektam izbūvēta sacensību trase ar kopējo garumu 1300 m. No tiem 700 m ir esošās trases seguma rekonstrukcija, bet 500 m jauna trases posma izbūve. 460 m no jaunās rallijkrosa trases ir grants jeb rallijkrosam raksturīgais “netīrā seguma”posms.

Izbūvēta arī elektroapgādes un ārējo inženiertehnisko tīklu sistēma, jauns lietus ūdens kanalizācijas kolektors un drenāžas tīkls 600 m garumā.

Rallijkrosa trasē uzstādīts Šveicē radīts inovatīvs F1 standarta drošības aprīkojums, kas sastāv arī no vairākiem pasaules mēroga inovatīviem risinājumiem.

Grants seguma ieklāšanai ceļu būves speciālisti izmantoja speciālu tehnoloģisko procesu. Tā sauktā “netīrā seguma” sastāvā ir minerālmateriāla un cementa maisījums, kas bija jāsavieno ar asfalta segumu. Pirms seguma izbūves materiāls tika vairākkārtīgi testēts un trasē ieklāts ar asfaltbetona ieklājējiem, lai panāktu pēc iespējas labāku līdzenumu. “Netīrā seguma”posmā ierīkoti arī trīs tramplīni, kuru parametrus izbūves procesā testēja Latvijas labākie autosportisti.

Jaunās rallijkrosa trases parametriem un izbūves kvalitātei visatzinīgākos vārdus veltījuši pasaules līmeņa autosporta zvaigznes, kas Biķerniekos piedalījušies pasaules rallijkrosa čempionāta (“World RX”) Latvijas posmā.