Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv
img

Satiksmes termināla apkalpošanai nepieciešamās ielu infrastruktūras izbūve Jelgavā

27.08.2019

Pasūtītājs - Jelgavas pilsētas dome.
Projekta autors - SIA "3C", būvuzraudzība - SIA  "Pk 19+93".
Izpildes termiņš: 2014. - 30.06.2015.

Atbilstoši ES līdzfinansētam projektam, sešās Jelgavas ielās noslēgusies infrastruktūras un inženierkomunikāciju izbūve. Rekonstruēti posmi Zemgales prospektā, Stacijas, Pasta, Sporta, Jāņa un Palīdzības ielā.

Satiksmes organizācijas ziņā vislielākās izmaiņas pēc rekonstrukcijas ir Pasta ielā, kas pirms tam bija vienvirziena iela, bet šobrīd tā ir iela ar divvirzienu satiksmi. Sporta ielā izbūvēts stāvlaukums 240 automašīnām. Šai ielai izbūvēts jauns posms no Zemgales prospekta līdz Pasta ielai.

Iepriekšminētajās ielās pilnībā rekonstruētas vecās vai izbūvētas jaunas inženierkomunikācijas – ūdensapgādes, lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas tīkli, elektroapgādes, apgaismojuma, videonovērošanas un  luksoforu sistēma. Teritorijas ir labiekārtotas un apzaļumotas.

Ielu rekonstrukcija Jelgavā notika ar arheoloģisko uzraudzību, ņemot vērā faktu, ka Jelgava Otrā pasaules kara laikā tika bombardēta un būvdarbi aptvēra arī tās vēsturiskās teritorijas, kas joprojām glabāja liecības par šiem notikumiem.

Kopumā darbi veikti 96 240 kvadrātmetru lielā platībā ( brauktuves – 46 470 kvadrātmetri, ietves – 21 440 kvadrātmetri, zālienu platība – 28 110 kvadrātmetri).