Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv

Rail Baltica RIX mezgls

2021. gada 2. martā tika parakstīts līgums starp Rail Baltica projekta ieviesēju Latvijā – uzņēmumu Eiropas dzelzceļa līnijas, un personu apvienību B.S.L. Infra, par Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras izbūvi starptautiskajā lidostā  Rīga. 

Būvnieki

Būvnieki izraudzīti starptautiska konkursa kārtībā. Tā ir personu apvienība B.S.L. Infra, ko veido Austrijas uzņēmums Swietelsky AG un Latvijas būvniecības uzņēmumi SIA Binders un AS LNK Industries.

Eiropas Dzelzceļa līnijas 2019. novembrī izsludināja  starptautisku konkursu divās kārtās, lai atrastu būvniekus Rail Baltica infrastruktūras būvniecībai starptautiskajā lidostā Rīga, kurā ietilpst   stacijas ēka,, estakādes, piebraucamie ceļi, uzbērumi, 6 km sliežu ceļa posms un pārvads pār K. Ulmaņa gatvi.  Objekts ir ļoti komplicēts, tāpēc potenciālajiem būvniekiem tika izvirzītas augstas kvalifikācijas prasības:  pieredze publisko ēku, dzelzceļa sliežu ceļa, kā arī jaunu autoceļu būvdarbos. Lai kvalificētos konkursa nosacījumiem, pretendenti veidoja starptautiskas apvienības, apvienojot Latvijas un ārvalstu būvniecības speciālistu labāko kompetenci, un uz pirmo konkursa kārtu tika saņemti 11 kandidātu pieteikumi no Latvijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Francijas, Turcijas un Austrijas uzņēmumiem. Otrajā kārtā 2020. gada septembrī tehnisko un finanšu piedāvājumu iesniedza astoņi pretendenti, no kuriem par uzvarētāju decembrī tika noteikts uzvarētājs – personu apvienība B.S.L. Infra.

 

Projekts

Būvniecība notiks atbilstoši projekta nosacījumiem, ko izstrādāja atklāta starptautiskā konkursa uzvarētāja – trīs valstu uzņēmumu apvienība PROSIV (Sintagma (Itālija), Prodex (Slovākija) un Vektors T (Latvija)).

Būvuzraudzība

Inženiertehnisko būvuzraudzību Rail Baltica stacijai starptautiskajā lidostā Rīga un tās saistītajai infrastruktūrai  īstenos  Forma2 un Prointec apvienība. Inženiertehnisko darbu uzraudzība tiks  nodrošināta stacijas ēkas, pievadceļu, estakādes un jaunas dzelzceļa līnijas izbūves un garantijas laikā.

Būvdarbus plānots veikt secīgi, piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim. Pirmais darbu posms – Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras izbūve no stacijas Imanta līdz starptautiskajai lidostai Rīga, kā arī stacijas termināļa būvniecība – būs jāpaveic līdz 2023. gada martam/aprīlim.

Būvniecības darbi ir sadalīti piecos secīgos posmos, atbilstoši piešķirtajam finansējumam, un tie ir pabeidzami 2025. gada decembrī. Kopējā līguma summa ir 236 961 150 eiro (bez PVN).

Vairāk par Rail Baltica RIX  stacijas un saistītās infrastruktūras būvniecības projektu uzziniet ŠEIT

RIX stacijas izbūves plāns

img
img
img
img