Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv

Vangažu ABR

Galvenā lapa / Darbības jomas / Asfaltbetona ražošana / Vangažu ABR

Asfaltbetona rūpnīca Vangažos ir pirmā ceļu materiālu ražotne Latvijā. Savu darbību tā sāka 1956. gadā, bet pirmā saražotā asfaltbetona krava uz objektu no šejienes tika nosūtīta 1957. gada Līgo vakarā. Uzņēmuma “Binders” īpašumā tā ir kopš kompānijas dibināšanas 1993. gadā.  Lai gan ražotne bija piedzīvojusi vairākas modernizācijas, 2006. gadā tika pieņemts lēmums to demontēt un vecās ražotnes vietā uzstādīt jaunu 31 m augstu asfaltbetona rūpnīcu, ko speciāli pēc “Binders” pasūtījuma izgatavoja un uzstādīšanas procesā piedalījās Vācijas kompānija “AMMANN Asphalt GmbH”.

Pilnvērtīgu ražošanas procesu rūpnīca sāka 2007. gada jūlijā un joprojām pamatoti tiek uzskatīta par vienu no modernākajām šāda veida ražotnēm Baltijā. Tā apvieno šobrīd Eiropā izmantotās modernākās asfaltbetona ražošanas tehnoloģijas.

Rūpnīcā uzstādītas mūsdienīgas, kvalitatīvas attīrīšanas iekārtas, kas samazina izmešu daudzumu atmosfērā līdz minimumam.

AMMANN UniGlobe 240/320 ar maksimālo ražošanas jaudu 240 t/h. Ražojot RAP asfaltus, ražošanas jaudu iespējams palielināt līdz pat 300 t/h.

Lai pilnveidotu un modernizētu ražotnes iespējas, 2015. gadā īstenots apjomīgs projekts ar Norvēģijas līdzfinansējumu. Rūpnīcā tika uzstādītas vairākas papildu iekārtas un ieviesti trīs jauni videi draudzīgi asfalta ražošanas tegnoloģiskie procesi:

  • frēzētā asfalta (RA) otrreizēja izmantošana asfalta ražošanā – rūpnīca aprīkota ar RAH70 iekārtu, kas ļauj procesā pievienot frēzēto asfaltu karstā veidā līdz pat 60 masas %;
  • siltā asfalta ražošana – pielietojot tam paredzētās speciālās piedevas , kas uzlabo asfalta seguma tehniskās īpašības un palielina asfalta masas transportēšanas attāumu;
  • ar polimēriem modificētā bitumena ražošana (PMB) – rūpnīcas teritorijā uzstādīta PMB ražotne “Marini Makina” (modelis modiFalt 20). Asfalta ražošanā izmantojot PMB, tiek uzlabotas  asfaltbetona fundamentālās īpašības, kā arī būtiski pagarinās asfalta seguma ekspluatācijas termiņš.