Logo hamburger
Par mumsarrow
Darbības jomasarrow
Aktualitātes
Projekti
Galerijas
Kontakti
icon
En Lv

Testēšanas veidi

Galvenā lapa / Darbības jomas / Ceļu būvmateriālu testēšana / Testēšanas veidi

Grunts testēšana

Gandrīz visi civilās būvniecības projekti tiek realizēti, balstoties vai rokoties zemē ( gruntī). Atšķirībā no pārējiem būvniecības izejmateriāliem, kam ir stingri reglamentēta ražošanas kvalitātes kontrole, gruntis tiek izmantotas dabīgā veidā. To piemērotība objekta izbūvei ir jāpārbauda. CBF SIA “Binders” ceļu būvmateriālu laboratorija nosaka  grunts fizikāli mehāniskās īpašības gan laboratorijas apstākļos, gan objektā.

Minerālmateriālu testēšana

Galvenā būvniecības izejviela ir dažādu frakciju gradēts materiāls. Irdenā veidā to izmanto pamatu būvniecībā, nostiprināšanā vai kā skeletu hidrauliski saistītajos materiālos. Laboratorijā ik dienu tiek veikta minerālmateriālu testēšana, sākot ar materiālu paraugu ņemšanu karjeros, beidzot ar vairāku nedēļu ilgstošiem stiprības testiem.

Asfaltbetona testēšana

Melnajiem ceļa segumiem tiek ražots asfalts: temperatūras iedarbībā noteiktās proporcijās samaisītam minerālmateriālam pievienojot saistvielu – bitumenu. Dažreiz maisījumam pievieno specifiskus dabiskus vai ķīmiskus materiālus – celulozi, polimērus vai pigmentus, lai sasniegtu vēlamos asfalta raksturlielumus.

“Binders” laboratorija ir aprīkota, lai veiktu nepieciešamās asfalta masas un izejmateriālu pārbaudes ražošanas procesa kontroli, kā arī novērtētu ieklātā asfaltbetona kvalitāti objektos.